21.11.2018 2755 wyświetleń 2 minut odczyt

Black Friday: Krótka historia

Amerykańskie Święto Dziękczynienia prawdopodobnie nie wymaga przedstawiania. Dzień, który następuje po nim, znany jest natomiast jako Black Friday i również posiada długą historię.

Tradycyjnie wiele osób po czwartkowym Święcie Dziękczynienia brało wolne w piątek, przyczyniając się w ten sposób do nieoficjalnego rozpoczęcia zakupów świątecznych. Obecnie kraje na całym świecie oferują szalone zniżki na Black Friday.

Historia

Aby przyspieszyć i zwiększyć sprzedaż produktów świątecznych, sprzedawcy w całych Stanach Zjednoczonych zaczęli oferować zniżki na Black Friday. Termin „Black Friday”, czyli „Czarny PIątek” po raz pierwszy został odnotowany w 1961 roku. Zjawisko to powoli zaczęło zyskiwać coraz większe zainteresowanie, aż w całości stało się największym dniem zakupów w 2005 roku. Wiele osób zaczęło wykorzystywać swój wolny dzień na zakupy, tłumnie odwiedzając przeróżne sklepy.

Pamiętasz te wszystkie szalone historie o intensywnych, niekontrolowanych tłumach zakupowiczów? Tak wygląda Black Friday w Stanach Zjednoczonych. Wiele sklepów otwiera się już noc wcześniej, a ludzie godzinami czekają w kolejkach, w których ustawiają się, gdy tylko skończą swoją kolację podczas Święta Dziękczynienia. To często prowadzi do całkowitego chaosu, ponieważ tłumy oszalałych osób (z których 12% jest pijanych) praktycznie walczą ze sobą tylko po to, aby uzyskać jak najlepszą ofertę.

eyerim przedstawia historię zakupów i wspaniałych zniżek podczas Black Friday.

Ciekawostki

• Mówi się, że nazwa „Black Friday”, pochodzi od angielskiego wyrażenia „going into the black”, czyli z zapisywanych na czerwono negatywnych liczb (strat) do zysków utrwalanych czarnym atramentem.

• Najlepsze oferty zazwyczaj dotyczą zabawek, podczas gdy najmniej w Black Friday opłaca się kupować biżuterię. #tips

• W Stanach Zjednoczonych na przestrzeni ostatnich 10 lat Black Friday przyczynił się do śmierci 7 osób i zranienia 98 osób. Co za ulga, że możemy też kupować online, prawda?

• Black Friday ciągle się zmienia i obecnie nie ogranicza się już tylko do piątku. Oznacza to, że sklepy otwierają się już w czwartek wieczorem, ale nie tylko. Niektórzy sprzedawcy wydłużają czas trwania ofert na cały weekend, a czasami nawet kolejne dni następnego tygodnia.

Pojęcia

Black Friday: czwarty piątek listopada, dzień po Święcie Dziękczynienia = wiele zniżek w sklepach.

Weekend Black Friday: wiele sklepów i marek wciąż oferuje swoje zniżki, kontynuując szaleństwo zakupowe!

Cyber Monday: jeśli nie starczyło Ci czasu w weekend, podczas Cyber Monday możesz skorzystać z najlepszych ofert i zniżek online.

Jak każdego roku, w eyerim również świętujemy Black Friday. W tym roku przypada on 23 listopada. Dołączysz do nas? Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowite oferty. Nie musisz wybierać się do żadnego sklepu: bez najmniejszych kłopotów podczas Black Friday kupisz swoje wspaniałe okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne online!

Yassaman

Jestem jednym z założycieli eyerim, próbującym przetrwać w świecie marketingu. Zawsze przyjmuję rekomendacje dobrych książek, jeżdżę na wycieczki po całej Europie. Kiedyś zjadłam całą pieczeń wieprzową w mniej niż 30 minut, a ludziom, którzy nie potrafią poprawnie wymówić mojego imienia mówię, żeby nazywali mnie "Yass".

POWIĄZANE POSTY
eyerim insider: seria biurowa, cz. I

Każda firma, bez względu na wielkość, może wyróżnić się tylko dzięki silnemu zespołowi. Spójrz na eyerim i poznaj naszych wspaniałych, pracowitych ludzi.

Jak wybrać gogle narciarskie

Bez względu na to, czy pogoda jest słoneczna, czy mglista, a dzień cudowny lub chłodny - gogle narciarskie to obowiązkowy dodatek, który zapewni ochroni Twoje oczy. Jak wybrać te odpowiednie?

Top 3 Sportowe okulary przeciwsłoneczne na eyerim.com

Sportowe okulary przeciwsłoneczne - pomagają Ci lepiej widzieć wszystko, co robisz od 1920. Które sportowe okulary przeciwsłoneczne kochamy najbardziej i które polecamy w 2019? Przeczytaj!

DYSKUSJA