21.11.2018 1669 wyświetleń 2 minut odczyt

Black Friday: Krótka historia

Amerykańskie Święto Dziękczynienia prawdopodobnie nie wymaga przedstawiania. Dzień, który następuje po nim, znany jest natomiast jako Black Friday i również posiada długą historię.

Tradycyjnie wiele osób po czwartkowym Święcie Dziękczynienia brało wolne w piątek, przyczyniając się w ten sposób do nieoficjalnego rozpoczęcia zakupów świątecznych. Obecnie kraje na całym świecie oferują szalone zniżki na Black Friday.

Historia

Aby przyspieszyć i zwiększyć sprzedaż produktów świątecznych, sprzedawcy w całych Stanach Zjednoczonych zaczęli oferować zniżki na Black Friday. Termin „Black Friday”, czyli „Czarny PIątek” po raz pierwszy został odnotowany w 1961 roku. Zjawisko to powoli zaczęło zyskiwać coraz większe zainteresowanie, aż w całości stało się największym dniem zakupów w 2005 roku. Wiele osób zaczęło wykorzystywać swój wolny dzień na zakupy, tłumnie odwiedzając przeróżne sklepy.

Pamiętasz te wszystkie szalone historie o intensywnych, niekontrolowanych tłumach zakupowiczów? Tak wygląda Black Friday w Stanach Zjednoczonych. Wiele sklepów otwiera się już noc wcześniej, a ludzie godzinami czekają w kolejkach, w których ustawiają się, gdy tylko skończą swoją kolację podczas Święta Dziękczynienia. To często prowadzi do całkowitego chaosu, ponieważ tłumy oszalałych osób (z których 12% jest pijanych) praktycznie walczą ze sobą tylko po to, aby uzyskać jak najlepszą ofertę.

eyerim przedstawia historię zakupów i wspaniałych zniżek podczas Black Friday.

Ciekawostki

• Mówi się, że nazwa „Black Friday”, pochodzi od angielskiego wyrażenia „going into the black”, czyli z zapisywanych na czerwono negatywnych liczb (strat) do zysków utrwalanych czarnym atramentem.

• Najlepsze oferty zazwyczaj dotyczą zabawek, podczas gdy najmniej w Black Friday opłaca się kupować biżuterię. #tips

• W Stanach Zjednoczonych na przestrzeni ostatnich 10 lat Black Friday przyczynił się do śmierci 7 osób i zranienia 98 osób. Co za ulga, że możemy też kupować online, prawda?

• Black Friday ciągle się zmienia i obecnie nie ogranicza się już tylko do piątku. Oznacza to, że sklepy otwierają się już w czwartek wieczorem, ale nie tylko. Niektórzy sprzedawcy wydłużają czas trwania ofert na cały weekend, a czasami nawet kolejne dni następnego tygodnia.

Pojęcia

Black Friday: czwarty piątek listopada, dzień po Święcie Dziękczynienia = wiele zniżek w sklepach.

Weekend Black Friday: wiele sklepów i marek wciąż oferuje swoje zniżki, kontynuując szaleństwo zakupowe!

Cyber Monday: jeśli nie starczyło Ci czasu w weekend, podczas Cyber Monday możesz skorzystać z najlepszych ofert i zniżek online.

Jak każdego roku, w eyerim również świętujemy Black Friday. W tym roku przypada on 23 listopada. Dołączysz do nas? Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowite oferty. Nie musisz wybierać się do żadnego sklepu: bez najmniejszych kłopotów podczas Black Friday kupisz swoje wspaniałe okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne online!

Yassaman

Jestem jednym z założycieli eyerim, próbującym przetrwać w świecie marketingu. Zawsze przyjmuję rekomendacje dobrych książek, jeżdżę na wycieczki po całej Europie. Kiedyś zjadłam całą pieczeń wieprzową w mniej niż 30 minut, a ludziom, którzy nie potrafią poprawnie wymówić mojego imienia mówię, żeby nazywali mnie "Yass".

POWIĄZANE POSTY
TOP 6 STYLOWYCH OKULARÓW KOREKCYJNYCH

Spójrz na przyciągające wzrok i odważne oprawki okularów korekcyjnych na sezon 2019.

eyerim wyjaśnia: Dlaczego okulary przeciwsłoneczne są tak ważne?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, ale czy rzeczywiście taka jest? Sprawdźmy to.

Get ready for your perfect job at eyerim!

Are you ready to kick-start your career? Check out our currently open positions and become a part of the biggest startup in the eyewear industry.

DYSKUSJA