25.2.2020 31244 wyświetleń 4 minut odczyt Przejdź do e-shopu

TEST WZROKU - CZY MASZ ASTYGMATYZM?

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o 6 najczęściej występujących wadach wzroku. Teraz chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej jednej z nich - ASTYGMATYZMOWI. Mimo tego, że ta wada wzroku objawia się upośledzeniem ostrości wzroku oraz brakiem percepcji szczegółów i kontrastów, bardzo często nie mamy pojęcia, że się z nią zmagamy. Zobaczmy, czym jest astygmatyzm.

Co to jest astygmatyzm?

Astygmatyzm często występuje z innymi problemami ze wzrokiem - takimi jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność - i powoduje niewyraźne widzenie. Objawia się, gdy rogówka ma nieregularny kształt lub łuk soczewki znajduje się wewnątrz oka. W rezultacie wzrok staje się niewyraźny z dowolnej odległości, co może prowadzić do bólów głowy i dyskomfortu w oku.

Diagnoza

Wykonaj te 4 kroki i sprawdź, czy masz astygmatyzm.

1) Zdejmij swoje okulary. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, nie zdejmuj ich
2) Zamknij lub zakryj jedno oko na raz
3) Pamiętaj, aby zachować minimalną odległość 35 centymetrów od ekranu
4) Spójrz na obrazek

TEST 1

Jak zdiagnozować astygmatyzm 1 test online wada wzroku eyerim

WYNIKI

Jak zdiagnozować astygmatyzm 1 test online wada wzroku eyerim

Przy zdrowym lub poprawionym wzroku powinieneś zobaczyć serię koncentrycznych kół z ostrym kontrastem czerni i bieli. Jeśli widzisz odcienie szarości zamiast czerni lub bieli, ale wydają się jednolite na całym obwodzie, powinieneś odwiedzić swojego okulisty. Jeśli rysunek wydaje się być jednolitym odcieniem szarości, naprawdę powinieneś pójść do lekarza.

TEST 2

Jak zdiagnozować astygmatyzm 2 test online wada wzroku eyerim

Jeśli zauważysz, że niektóre linie są ciemniejsze lub cieńsze niż pozostałe, powinieneś jak najszybciej odwiedzić swojego optyka.

ZASTRZEŻENIE: Nie używaj tych wyników do samodzielnej diagnozy. Powinieneś udać się do okulisty w celu dokładnej diagnozy.

Leczenie

Twój okulista może zalecić okulary lub soczewki kontaktowe, które korygują astygmatyzm, zmieniając sposób, w jaki światło dostaje się do oka. Eyerim może zapewnić te specjalne soczewki w okularach korekcyjnych - wystarczy wpisać informacje dotyczące cylindra (cylinder i oś) z recepty okulisty. Innym sposobem leczenia jest nieinwazyjny zabieg, w którym pacjent nosi zestaw specjalnie zaprojektowanych sztywnych soczewek kontaktowych, które powoli zmieniają kształt rogówki. Kolejnym sposobem leczenia astygmatyzmu jest poddanie się operacji laserowej, ale jest to kosztowny zabieg.

Astygmatyzm to jedna z uleczalnych wad wzroku - poprzez chirurgię laserową, specjalne soczewki kontaktowe, a nawet okulary korekcyjne. Kupując okulary korekcyjne jako metodę leczenia w sklepie internetowym eyerim, nie zapomnij podać informacji o cylindrze i jego osiach przy składaniu zamówienia. W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszą najlepszą obsługą klienta, która chętnie ci pomoże. Nie zapomnij też odwiedzić swojego okulisty raz w roku.

 

 

 

Martin

Zawsze chciałem wypełnić swoje życie jak największą liczbą miejsc, ludzi, kultur i smaków. Od kiedy założyłem eyerim nie mam aż tyle czasu, dlatego dużo czytam. Ostatnio zdobyłem górę Kilimandżaro, a moim nowym celem stał się szczyt Aconcagua. Dzięki eyerim chcę wspinać się wyżej i wyżej. 


POWIĄZANE POSTY
3 wskazówki, dzięki którym kupisz doskonałe okulary korekcyjne dla dzieci online

Uważaj na te piękności w środku! Mogą spowodować kilka zakupów!

Dowiedz się, jak prawidłowo odczytać receptę na okulary

Stworzyliśmy dla Ciebie prostą instrukcję, jak prawidłowo odczytać dane z Twojej recepty na okulary i złożyć zamówienie na okulary korekcyjne online.

Jak zmierzyć PD - rozstaw źrenic?

Twój pomiar PD jest istotnym elementem przy zamawianiu okularów online. Jak zmierzyć go w domu? Czy to możliwe? Naucz się jak to zrobić.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.