3.11.2017 33810 wyświetleń 3 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Okulary przeciwsłoneczne dopasowane do Twojego kształtu twarzy: TWARZE OKRĄGŁE

Dni mijają bardzo szybko, a my powracamy z naszymi wskazówkami na temat wyboru najlepszych okularów przeciwsłonecznych do Twojego kształtu twarzy. Po omówieniu twarzy w kształcie owalu, serca i prostokątu, czas na twarz owalną. Panie i panowie, zbliżcie się do ekranów!

Dzisiaj przyjrzymy się twarzom okrągłym i powiemy, jakie oprawki prawdopodobnie najlepiej podkreślą Twój charakter. Ponieważ nasze przewodniki zazwyczaj zaczynają się od spoglądania w lustro, kamerę przednią w telefonie lub inną powierzchnię, w której możesz się zobaczyć, koniecznie najpierw upewnij się, że masz ten kształt twarzy, o którym zaraz będziemy mówić. Powtarzaj więc za nami: lustereczko, lustereczko na ścianie, powiedz mi, czy mam:

• śliczne, pełne policzki, które widocznie poszerzają twarz, aby dopasować się do jej długości

• wysoko umiejscowione kości policzkowe

• miękki, owalny podbródek

• oraz, w przeciwieństwie do twarzy kwadratowej, brodę i czoło węższe od kości policzkowych

Ogólnie mówiąc, Twoja twarz powinna przypominać okrąg. Brzmi znajomo? Cóż, jeśli tak jest, sprawdźmy jakie oprawki są dla Ciebie najlepsze, a których warto unikać!

PANIE

Dziewczyno z okrągłą twarzą, na pewno często słyszysz, jaka to jesteś śliczna. Niezależnie od tego, jak cudownie i atrakcyjnie wyglądasz, dopasowanie okularów do Twojej wyjątkowej twarzy nie zawsze jest łatwe! Aby nie podkreślać jej pełności, skup się na oprawkach, które dodają kontrastu i odpowiednio akcentują Twoje rysy twarzy. Z reguły powinnaś szukać szerokich, kanciastych oprawek z grubszym mostkiem lub oprawek wyrazistych, prostokątnych i półpełnych. To właśnie one wizualnie wydłużą Twoją twarz i sprawią, że będzie wydawać się szczuplejsza. Inna stylowa opcja: clubmastery lub kanciaste oprawki z uniesionymi zakończeniami zauszników! Na pewno podkreślą piękno Twoich oczu. Możesz też wybrać jeszcze fajniejsze pilotki lub aviatorki, ale zdecydowanie unikaj małych i okrągłych oprawek. Podkreślą one okrągły kształt Twojej twarzy i sprawią, że zaczniesz wyglądać jak typowa nauczycielka z liceum, a tego raczej nie chcesz!

Jeśli chodzi o kolor, spróbuj jasnych odcieni z ciekawymi zdobieniami w górnej części w stylu browline lub odjazdowymi wzorami. Sprawdź też oprawki z elastycznymi noskami, które gwarantują większą wygodę.

sunglasses for your face shape women

PANOWIE

Faceci z okrągłymi twarzami zwykle sprawiają wrażenie uprzejmych, serdecznych sąsiadów z naprzeciwka i na pewno pragną, aby prezentować się nieco wyraziściej i ciekawiej. Oprawki są w stanie w tym naprawdę pomóc - szczególnie jeśli wybierzesz kanciaste i wystarczająco szerokie, które zrównoważą ich wysokość. Na przykład, rozważ zakup okularów typu wayfarer, które dodadzą Ci klasy, lub zdecyduj się na dobre i sprawdzone pilotki, które podkreślają Twój fajny i męski wygląd. Najlepiej będą pasować do Ciebie jasne kolory pilotek, w tym błękit. Sprawdź też czarne clubmastery z oprawkami z drewna lub recyklingowanego plastiku, dzięki którym na pewno wyróżnisz się z tłumu. W każdym razie, powinieneś unikać okrągłych i małych, jak również zbyt dużych oprawek.

sunglasses for your face shape: round

To tyle! Omówiliśmy już wszystkie najważniejsze kształty twarzy. Dzieląc się wskazówkami na temat tego, jak wybrać odpowiednie oprawki do Twojego kształtu twarzy, mamy nadzieję, że możemy Ci chociaż trochę pomóc. Smutno nam jednak kończyć tę serię, więc wkrótce na pewno bardziej zagłębimy się w temat i omówimy jeszcze bardziej kreatywne i angażujące zagadnienia. Twoje potrzeby są dla nas bardzo ważne, więc obiecujemy równie dobrą zabawę!

Ivana

Jestem szefem działu obsługi klienta - jednym z pierwszych członków rodziny eyerim. Ostatnio skierowałem swoją energię na blog, gdzie łączę kreatywność z pasją związaną z fotografią i sztuką. Mam fioła na punkcie francuskich buldogów i wszystkiego, co jest związane ze Skandynawią.

POWIĄZANE POSTY
Niezbędny przewodnik po okularach słonecznych: Trendy na zimę 2018

Nie wiesz, na jaki styl zdecydować się tej zimy? Nic strasznego! Nasi blogerzy powracają do Ciebie z cennymi wskazówkami.

Najlepsze stylizacje uliczne z Tygodnia Mody 2018

Tydzień Mody to ważne wydarzenie dla każdego, kto pracuje w branży modowej, a my chętnie zabierzemy Cię na ulice, na których rozpoczął się cały szum wokół pokazów mody.

Movember: Okulary x Wąsy

Movember już nastał! Chcesz pokazać się z pięknie uformowanymi wąsami? Nie zapomnij też o idealnie dopasowanych okularach!

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.