12.2.2019 1626 wyświetleń 3 minut odczyt

Wskazówki eyerim: jak dbać o gogle narciarskie

Sezon narciarski w pełni, a Ty na pewno masz już swoje idealne gogle narciarskie. Całkiem możliwe, że zainwestowałeś w wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie gogle, aby podbijać stoki. W końcu chcesz jak jak najlepiej zadbać o swoje oczy, prawda? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka istotnych wskazówek, dzięki którym Twoje gogle posłużą Ci przez wiele sezonów. To łatwiejsze, niż myślisz!

Wskazówka #1: Czyść je ostrożnie

Po zewnętrznej stronie soczewki Twoich gogli mają prawo pojawić się krople deszczu, szron lub śnieg, zwłaszcza podczas trudniejszych warunków pogodowych. To z kolei może utrudnić widzenie i sprawić, że gogle nie będą już tak dobrze spisywać się w akcji na stoku, a jedyni zaczną Cię irytować. Pamiętaj jednak, aby zachować cierpliwość i odpowiednio wyczyścić soczewkę! Rób to delikatnie. Możesz w tym celu użyć ściereczki z mikrofibry lub woreczka, w który zapakowane były Twoje gogle, jednak dopiero po tym, jak strząśniesz szron i pozwolisz soczewce samodzielnie wyschnąć. Nie wycieraj gogli rękawicą lub rękawem kurtki, bez względu na to, jak wygodne może to być. Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie uszkodzisz zewnętrzną powierzchnię soczewki - a tego raczej nie chcesz.

Wskazówka #2: Nie eksperymentuj z wewnętrzną stroną soczewki

Najlepiej będzie, jeśli zostawisz ją w spokoju. Gogle narciarskie zazwyczaj mają wewnątrz powłokę hamującą parowanie, szczególnie jeśli chodzi o nowoczesne modele hi-tech, takie jak gogle narciarskie Oakley. Możesz ją bardzo łatwo uszkodzić, próbując ją wyczyścić - postaraj się więc nie chwytać od razu za ściereczkę z mikrofibry. Nawet jeśli do wewnętrznej części Twoich gogli dostanie się śnieg, po prostu wytrzep go i pozostaw gogle, aby same wyschły. W przeciwnym razie zniszczysz powłokę chroniącą przed parowaniem, która pewnie była jednym z Twoich powodów wyboru akurat tych gogli, czyż nie?

Wskazówka #3: Odpowiednio przechowuj swoje gogle

Do Twoich gogli narciarskich na pewno został dołączony woreczek do ich przechowywania (zwłaszcza jeśli kupiłeś je za pośrednictwem sklepu internetowego eyerim). Nie bój się go używać! Jeśli tylko nie zamierzasz akurat założyć swoich gogli narciarskich, zadbaj o to, aby znajdowały się w specjalnie zaprojektowanym woreczku lub torbie. Wielu z nas ma też tendencję do pozostawiania gogli na noc w samochodzie z pozostałym sprzętem zimowym. Gogle narciarskie znacząco różnią się jednak od Twoich butów narciarskich. Jeśli nie chcesz, aby pojawiły się na nich zarysowania lub efekt zamglenia, przechowuj je w temperaturze pokojowej - później nam za to podziękujesz.

Wskazówka #4: Zainwestuj w to, co najlepsze

Każdego roku na stokach czasami panuje szalona pogoda. Co więcej, prawdopodobnie chcesz jak najlepiej spędzić swój wolny czas, niezależnie od warunków pogodowych, prawda? Aby zapewnić sobie doskonałe doświadczenie podczas jazdy na nartach lub snowboardzie, nie bój się zainwestować w dobrej jakości gogle narciarskie, zwłaszcza jeśli chcesz, aby służyły Ci dłużej niż przez jeden sezon. Do wyboru masz wiele różnych modeli, przeznaczonych do różnych warunków pogodowych i Twoich indywidualnych potrzeb. Na przykład, uvex oferuje szeroki wybór ekstremalnie wytrzymałych i nowoczesnych soczewek, gogle narciarskie Bolle pozwolą Ci stawić czoła nawet najmniej przyjemnym warunków pogodowych, a wentylowane soczewki od Cébé sprawiają, że czyszczenie gogli staje się szybkie i przyjemne. Może i jest to spora inwestycja, ale poczekaj aż doświadczysz tych wszystkich znakomitych technologii naszych ulubionych marek optycznych na zimę w akcji!

Jak widać, to naprawdę łatwiejsze niż może się wydawać! Nasze wskazówki to w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz, aby mieć pewność, że Twoje gogle narciarskie pozostaną w czystym, niezarysowanym i ogólnie dobrym stanie przez kilka kolejnych sezonów zimowych. Jeśli wciąż nie masz swojej idealnej pary, przeczytaj artykuł o 5 największych trendach wśród gogli narciarskich na sezon zimowy, który może pomóc Ci podjąć odpowiednią decyzję. Przygotuj się na zdobywanie stoków, ciesząc się wyrazistymi i pozbawionymi mgły widokami!

Branislav

Jestem współzałożycielem eyerim - na co dzień zajmuję się brandingiem i UX. Lubię połączenie sportu i filozofii - na moim biurku nadal leżą dwie albo trzy książki obok wejściówki na siłownię. Nie cierpię gołębi i nie noszę okularów, nawet jeśli powinienem.

POWIĄZANE POSTY
Okulary słoneczne dla kształtu Twojej twarzy: TWARZ SERCA

Dowiedz się, jakie są właściwe okulary słoneczne dla twarzy w kształcie serca. Zainspiruj się szeroką gamą kształtów i kolorów, które najlepiej do Ciebie pasują. Wszystkie na eyerim.pl.

Światowy Dzień Wzroku

Nadchodzi ten dzień w roku, kiedy na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Wzroku. Dołącz do nas i poznaj interesujące fakty na temat tego, jak widzą ludzie na całym świecie.

Eyes on KERBHOLZ

W tym miesiącu prezentujemy jedno z naszych nowych portfolio okularów firmy KERBHOLZ łączących jakość, zamiłowanie do natury i pasję. Odkryj z nami historię firmy KERBHOLZ!

DYSKUSJA