9.12.2019 18233 wyświetleń 3 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Oakley Flight Deck x Oakley Flight Deck XM - jaka jest różnica?

Jeśli chodzi o trwałe i wysokiej jakości gogle narciarskie, Oakley jest zawsze dobrym wyborem. Jednak niektórzy z was mogą być zdezorientowani tymi dwoma modelami i zdecydowanie rozumiemy dlaczego. Oakley Flight Deck i Oakley Flight Deck XM wyglądają tak podobnie, że można by się zastanawiać, czy jest między nimi w ogóle jakaś różnica? Ano, jest. Pozwólcie, że wyjaśnimy.

Oakley Flight Deck i Oakley Flight Deck XM - jakie są różnice? Gogle narciarskie Oakley eyerim

Zasadniczo główną różnicą między tymi dwoma modelami popularnych gogli narciarskich jest ich rozmiar. Obie mają bezramkową i sferyczną soczewkę, która zapewnia wyjątkowo szeroki widok, a technologia soczewki PRIZM zwiększa kontrast, dzięki czemu możesz podążać w każdym tempie, za każdym kolorem lub szczegółem na stoku.Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie gogle, przeczytaj ten blog Jak wybrać gogle narciarskie.

Nawiasem mówiąc, zarówno Flight Deck, jak i Flight Deck XM są dostępne w rozmiarach azjatyckiego stylu. Gogle narciarskie w azjatyckim stylu mają większą wyściółkę wokół nosa, aby dopasować się do mniej widocznego grzbietu nosa.

OAKLEY FLIGHT DECK

Oakley Flight Deck pokazały się jako pierwsze. Unikalna geometria oprawek zapewnia konkurencyjne pole widzenia i oferuje gogle narciarskie Oakley w pełni kompatybilne z kaskami innych producentów, takich jak Bolle, Giro, Anon, K2 czy Smith. Zintegrowane otwory wentylacyjne zapobiegają parowaniu nawet w najbardziej wymagających warunkach. Oakley Flight Deck są przeznaczone głównie dla mężczyzn, ale będą pasowały także kobietom z głowami i twarzami w większych rozmiarach.

Oakley Flight Deck gogle narciarskie 2019 Oakley Flight Deck i Oakley Flight Deck XM - jakie są różnice? Gogle narciarskie Oakley eyerim

OAKLEY FLIGHT DECK XM

Oakley Flight Deck XM zostały wypuszczone w 2015. Skrót XM oznacza Extra Medium - nieco większy niż średni rozmiar, ale mniejszy niż ponadwymiarowy Flight Deck. Również są w pełni kompatybilne z innymi kaskami, takimi jak Bolle, Giro, Anon, K2 czy Smith. Oakley Flight Deck XM ma powłokę przeciwmgielną po wewnętrznej stronie soczewki, która zapobiega również parowaniu. Unlike Oakley Flight Deck, są one głównie zaprojektowane dla kobiet, ale mogą być noszone przez mężczyzn o mniejszych głowach i twarzach.

Oakley Flight Deck XM gogle narciarskie 2019 Oakley Flight Deck i Oakley Flight Deck XM - jakie są różnice? Gogle narciarskie Oakley eyerim

Podsumowując, gdy porównujemy Oakley Flight Deck i Oakley Flight Deck XM, tak naprawdę tylko rozmiar ma znaczenie. Warto również wspomnieć, że oba modele gogli narciarskich są dostępne z soczewkami PRIZM Snow. Jeśli nadal jesteś trochę zdezorientowany, nasza niezwykle pomocna i najbardziej przyjazna obsługa klienta z przyjemnością Ci pomoże. A jeśli nie masz pewności, czy Oakley jest marką dla Ciebie, sprawdź więcej gogli i marek sportowych na eyerim eshop. Czeka tam na ciebie najszerszy wybór gogli narciarskich. Wesołej zimy, kochani!

Martin

Zawsze chciałem wypełnić swoje życie jak największą liczbą miejsc, ludzi, kultur i smaków. Od kiedy założyłem eyerim nie mam aż tyle czasu, dlatego dużo czytam. Ostatnio zdobyłem górę Kilimandżaro, a moim nowym celem stał się szczyt Aconcagua. Dzięki eyerim chcę wspinać się wyżej i wyżej. 


POWIĄZANE POSTY
Nie tylko na lato: polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne

Lato jest w pełni i sezon na okulary przeciwsłoneczne dopiero co się rozpoczął. Wykorzystaj ten okres jeszcze bardziej wyposażając się w okulary polaryzacyjne.

Przewodnik po prezentach świątecznych: Najlepsze style pod choinkę

Nie wiesz, na co zdecydować się podczas zakupów świątecznych? Jesteśmy tu właśnie po to, aby Ci pomóc.

Jak poprawnie czyścić okulary? Rękawy, chusteczki czy alkohol mogą je uszkodzić!

Nowe okulary z odpowiednią starannością czyścimy zazwyczaj tylko podczas pierwszych tygodni po ich zakupie. Stopniowo jednak ich pielęgnacja sprowadza się do czyszczenia ich rękawem, chusteczkami papierowymi czy nawet chusteczkami nawilżanymi z dodatkiem alkoholu. Profesjonalni optometryści czyszczą swoje okulary inaczej. Jeśli zrobisz to tak samo, żywotność swoich okularów możesz wydłużyć nawet o kilka lat.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.