31.5.2019 6891 wyświetleń 4 minut odczyt Przejdź do e-shopu

eyerim wyjaśnia: Dlaczego okulary przeciwsłoneczne są tak ważne?

W eyerim uwielbiamy okulary przeciwsłoneczne i nosimy je przez cały czas, niezależnie od pory roku czy pogody za oknem. Wiele osób jednak nie podziela naszego zamiłowania do wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych. Dlatego też postanowiliśmy wziąć na siebie tę odpowiedzialność i wyjaśnić, dlaczego ich noszenie jest koniecznością. Oto 5 głównych powodów, ze względu na które nigdy nie powinniśmy zapominać o zabraniu ich ze sobą.

1. Wielka niespodzianka: dbają o stan Twoich oczu

To zawsze był i będzie najważniejszy powód, ze względu na który należy nosić okulary przeciwsłoneczne. Pomimo tego, że większość z nas kojarzy je z ochroną wzroku, czasami zdarza nam się o tym zapominać, niepotrzebnie narażając swoje zdrowie. Chętnie wyjaśnimy Ci, dlaczego tak właściwie okulary przeciwsłoneczne odgrywają ważną rolę, jeśli chodzi o ochronę Twojego wzroku.

eyerim przedstawia 5 głównych powodów, ze względu na które należy nosić okulary przeciwsłoneczneKrótkoterminowe uszkodzenie

Światło UVB może szkodliwie działać na oczy, zwłaszcza jeśli nie ochronisz ich przed silnym blaskiem. Może ono prowadzić do tak zwanej ślepoty śnieżnej, która jest porównywalna do oparzenia słonecznego, jednak występuje na OCZACH. Tak, wiąże się to z ogromnym bólem i pojawia się niespodziewanie - gdy zaczynają występować jej objawy w postaci zaczerwienienia oczu, wrażliwości na światło lub łzawienia, jest już za późno.

Długoterminowe uszkodzenie

Jeśli narażasz swoje oczy na działanie promieniowania UV bez wystarczającej ochrony przez długi czas, skutki niepożądane stają się jeszcze gorsze. Promienie UV mogą powodować uszkodzenie siatkówki, co z kolei może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej, utrudnienia widzenia centralnego i ostatecznie nawet ślepoty. Uważaj też na zaćmę - po długotrwałej ekspozycji na promienie UV może wystąpić zmętnienie soczewki, które powoduje rozmywanie wzroku.

Innym nieprzyjemnym stanem chorobowym oczu jest skrzydlik, inaczej nazywany też „okiem surfera” (często występuje bowiem u surferów, ale to nie znaczy, że jeśli nie surfujesz, możesz odetchnąć z ulgą). Nie zapominajmy też o tłuszczyku, który może pojawić się na powierzchni spojówki gałkowej.

Zapobieganie

Co więc zrobić, aby zapobiec tym nieprzyjemnym i niebezpiecznym stanom chorobowym oka? Przede wszystkim zadbaj o to, aby wybrać okulary przeciwsłoneczne wysokiej jakości i zawsze sprawdzaj, czy gwarantują one ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB w 99-100%. Nie zapominaj też zakładać okularów przeciwsłonecznych za każdym razem, gdy tylko wychodzisz z domu - nie tylko latem.

2. Redukują uciążliwe bóle głowy

eyerim przedstawia 5 głównych powodów, ze względu na które należy nosić okulary przeciwsłoneczne

Promienie słoneczne prowadzą nie tylko do szkodliwych, denerwujących i potencjalnie niebezpiecznych, prowadzących nawet do ślepoty i wielu chorób oczu. Szczególnie latem, gdy słońce świeci najmocniej, brak okularów przeciwsłonecznych może przyczyniać się wyjątkowo uciążliwych bólów głowy. Zapobiegaj im, nosząc okulary przeciwsłoneczne, gdy tylko wychodzisz z domu podczas upalnych letnich dni. To takie proste!

3. Sprzyjają uprawianiu sportu i jeździe

Wiele wspaniałych i znanych na całym świecie marek, takich jak Oakley, zawsze bierze pod uwagę Twoje potrzeby sportowe. Okulary przeciwsłoneczne do uprawiania sportu są projektowane w taki sposób, aby zoptymalizować wydajność i ułatwić aktywność fizyczną. Bez względu na to, czy decydujesz się na jazdę na rowerze, wędrówki górskie, czy inną dyscyplinę sportową, okulary przeciwsłoneczne na pewno będą dobrym pomysłem. Zaufaj nam. 

Jeśli chodzi o prowadzenie pojazdu, najlepiej sprawdzają się polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne. Wykorzystując technikę zwaną „polaryzacją” (powlekanie soczewek ochronnymi środkami chemicznymi), ten rodzaj okularów przeciwsłonecznych bardzo dobrze radzi sobie z blaskiem. Jak wspomnieliśmy już w jednym z naszych wcześniejszych postów na blogu, właśnie dzięki temu przeciwsłoneczne okulary polaryzacyjne świetnie sprawdzają się podczas jazdy i przebywania przy dużych zbiornikach wodnych. Ogólnie mówiąc: wszędzie tam, gdzie światło może odbijać się od powierzchni, powodując oślepienie.

4. Umożliwiają lepsze widzenie

eyerim przedstawia 5 głównych powodów, ze względu na które należy nosić okulary przeciwsłoneczne

Czas na to, abyśmy podzielili się z Tobą pewnym sekretem: okulary przeciwsłoneczne mogą też sprawić, że świat będzie prezentował się jeszcze piękniej. Jak to możliwe? Wróć do wcześniejszego punktu na temat polaryzacji i przeciwsłonecznych okularów polaryzacyjnych. Tak, nie tylko doskonale chronią oczy. Dzięki nim również wszystkie kolory wyglądają lepiej i bardziej cieszą oko. To na pewno duży plus. 

5. Sprawiają, że wyglądasz świetnie

eyerim przedstawia 5 głównych powodów, ze względu na które należy nosić okulary przeciwsłoneczneI jeszcze jeden ważny powód: okulary przeciwsłoneczne są bardzo atrakcyjne. Mogą zarówno podkreślić Twoją twarz, jak i odwrócić od niej uwagę (druga opcja przydaje się przede wszystkim w przypadku uciążliwego kaca, zaufaj nam). Okulary przeciwsłoneczne dostępne są we wszystkich kształtach i rozmiarach, więc bez problemu możesz znaleźć takie, które podkreślą Twoją osobowość i styl.

Za pomocą naszego bloga chcemy między innymi edukować innych. Na przestrzeni ostatnich czterech lat pracy z okularami zdobyliśmy ogromna wiedzę i doświadczenie, którymi chcemy się z Tobą podzielić! Mamy nadzieję, że ten wpis pozwolił Ci uzyskać wgląd w to, dlaczego noszenie okularów przeciwsłonecznych jest absolutnie konieczne. Może wkrótce zobaczymy Cię na ulicach w doskonałej jakości okularach przeciwsłonecznych. Jeśli zależy Ci na znalezieniu dobrej pary, obowiązkowo zajrzyj do sklepu online eyerim. Mamy w nim coś dla Ciebie!

Branislav

Jestem współzałożycielem eyerim - na co dzień zajmuję się brandingiem i UX. Lubię połączenie sportu i filozofii - na moim biurku nadal leżą dwie albo trzy książki obok wejściówki na siłownię. Nie cierpię gołębi i nie noszę okularów, nawet jeśli powinienem.

POWIĄZANE POSTY
ULUBIONY MODEL OKULARÓW NA LATO: Przemyślenia influencerek

Zespół eyerim poprosił naszych międzynarodowych influencerów o wymienienie swojego ulubionego modelu okularów przeciwsłonecznych na to lato.

eyerim collection vs marki designerskie

Przyjrzyjmy się naszej własnej marce okularów korekcyjnych eyerim collection i porównajmy ją ze światowej sławy markami designerskimi.

Okulary przeciwsłoneczne dopasowane do Twojego kształtu twarzy: TWARZE PROSTOKĄTNE

Przekonaj się, jakie okulary przeciwsłoneczne są właściwe dla pociągłych (inaczej prostokątnych) twarzy. Daj się zainspirować szerokiej różnorodności kształtom i kolorom, dopasowanym do Twoich potrzeb!

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.