10.10.2019 10268 wyświetleń 1 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Światowy Dzień Wzroku

Światowy Dzień Wzroku obchodzony jest co roku w drugi czwartek października. Obchody koordynowane są przez Międzynarodową Agencję do Zapobiegania Ślepocie (IAPB) w ramach inicjatywy VISION 2020 i mają na celu skupić uwagę świata na problemie ślepoty i zaburzeń widzenia. Tegoroczny Światowy Dzień Wzroku przypada na 10 października!

Każdego roku w ramach Światowego Dnia Wzroku podejmowane są działania mające na celu podniesienie świadomości społecznej na temat ślepoty i zaburzeń widzenia, które stanowią poważny problem zdrowia publicznego na całym świecie. Około 285 milionów ludzi na świecie to osoby niedowidzące lub niewidome, mimo że 80% przypadków zaburzeń widzenia da się uniknąć. Świętuj z nami ten dzień i weź udział w naszym konkursie na Instagramie.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Ciebie garść interesujących informacji na temat wzroku ludzi na całym świecie - ludzi takich, jak Ty. Zaliczasz się do którejś z poniższych grup?

World Sight Day 2017

Chroń swoje oczy - zasługują na to!

Andrea

Jestem jednym ze współzałożycieli. Obszarem mojego działania jest tworzenie treści i media społecznościowe. Mam obsesję na punkcie flamingów i podróży. Zapisuję większość kreatywnych pomysłów, które przychodzą mi do głowy podczas długich wędrówek górskich, uwielbiam sztukę i fotografię.

POWIĄZANE POSTY
Jak kupić okulary korekcyjne online?

Zakup okularów korekcyjnych online jest łatwiejszy niż może się wydawać, zaufaj nam. Wystarczy, że przeczytasz ten przewodnik.

SEE IT IN PRIZM: KOLEKCJA OAKLEY 2019

Geniusz okularów sportowych Oakley przygotował nową kolekcję okularów przeciwsłonecznych. Modele są podzielone na trzy grupy - zobacz niewidzialne, zobacz możliwości i zobacz zabawę.

Jak zmierzyć PD - rozstaw źrenic?

Twój pomiar PD jest istotnym elementem przy zamawianiu okularów online. Jak zmierzyć go w domu? Czy to możliwe? Naucz się jak to zrobić.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.