10.1.2018 11793 wyświetleń 2 minut odczyt

6 powodów, aby wybrać się do okulisty

Przyznaj się! Jeśli nie jest to konieczne, na pewno nie myślisz za często o wizycie u okulisty. Może nawet nosisz już okulary korekcyjne i dzięki temu nie narzekasz na wzrok, więc uważasz, że zwykłe badania nie są Ci potrzebne. Niestety, oczu nie należy ignorować, a badaniom warto poddać się częściej niż raz w życiu. Poznaj 6 głównych znaków, które świadczą o tym, że czas wybrać się do okulisty.

1. Masz ponad 40 lat

Regularne sprawdzanie wzroku jest bardzo ważne. Niestety, nie zawsze będziesz widzieć idealnie. Jeśli masz więcej niż 40 lat, a do tego nigdy wcześniej okulista nie przepisał Ci okularów, wybierz się na podstawowe badanie. Możliwe, że Twoje oczy będą Ci bardzo wdzięczne za okulary do czytania.

2. Masz rozmazany obraz przed oczami

Jeśli trudno Ci wyraźnie zobaczyć obiekty z większej lub mniejszej odległości, możliwe, że zmagasz się z zaburzeniem widzenia. Prawdopodobnie mowa tu o krótkowzroczności lub dalekowzroczności. Nie pozbędziesz się tego problemu bez pomocy okulisty. Nie trać czasu i skontaktuj się z nim zanim będzie jeszcze gorzej.

3. Widzisz 2 zamiast 1

Kup 1, a 2 otrzymasz za darmo - dobra oferta, prawda? Na pewno, ale jednak nie tak dobra, jeśli chodzi o wzrok. Jeśli widzisz podwójnie, może to świadczyć o poważnych problemach z oczami. Tego nie można ignorować.

4. Nie możesz rozróżnić kolorów

Trudności z rozróżnieniem odcieni lub intensywności kolorów nazywa się także ślepotą barw. (Nie)stety, ta choroba dotyka przede wszystkim mężczyzn i potrafi być bardzo uciążliwa. Jeśli zauważasz u siebie ten problem, koniecznie skontaktuj się z okulistą, aby dowiedzieć się więcej.

6 powodów, aby wybrać się do okulisty

5. Bolą Cię oczy i są cały czas zaczerwienione

Wiele osób ignoruje ten objaw, szczególnie po kilku godzinach przed komputerem. Silny ból i zaczerwienienie oczu mogą jednak wskazywać na infekcję, która wymaga opieki specjalisty. Co więcej, oba objawy często informują o przemęczeniu oczu, znanym także jako astenopia, z którym koniecznie należy udać się do okulisty.

6. Już nosisz okulary

Wzrok trzeba badać częściej niż raz w życiu. To, że nosisz już okulary, nie oznacza, że nie musisz odwiedzać okulisty Niestety, okulary korekcyjne nie wyleczą Twoich oczu, a jedynie spowolnią proces ich osłabienia, który i tak już się rozpoczął. Jeśli więc już minęło sporo czasu od Twojej ostatniej wizyty w gabinecie okulistycznym, koniecznie zaplanuj kolejną.

6 powodów, aby wybrać się do okulisty
Odpowiednio wczesne sprawdzenie wzroku może uchronić Cię przed wieloma problemami w przyszłości. Jeśli wydaje Ci się, że któryś z powyższych znaków jest Ci bliski, umów się na wizytę u okulisty tak szybko, jak to możliwe. Gdy już będziesz po niej, pozostanie Ci tylko wybrać swoje nowe oprawki. Kup je w następnym tygodniu i oszczędź fortunę, korzystając z 50% ZNIŻKI na wszystkie soczewki korekcyjne na eyerim. Sprawdź całą naszą kolekcję oprawek korekcyjnych tutaj.

Szybka wskazówka: Jeśli dużo pracujesz przed komputerem, umów się na wizytę u okulisty przed południem. Twoje źrenice na skutek kontaktu z ekranem komputera rozszerzają się, co może negatywnie wpłynąć na wyniki badań.

 

Alica

Jestem przedstawicielem obsługi klienta - jednym z najmłodszych członków rodziny eyerim. Mam dobry kontakt z ludźmi, lubię wchodzić z nimi w interakcje i dbam o klientów z całej Europy, aby codziennie widzieć uśmiechy na ich twarzach. Dużo śpiewam, mimo, że nie jestem w tym dobry i od pewnego czasu oszczędzam pieniądze, za które kupię malutką świnkę.

POWIĄZANE POSTY
eyerim collection: Twoje nowe ulubione okulary korekcyjne

eyerim wymyślił nową kolekcję wysokiej jakości, niedrogich okularów korekcyjnych. eyerim collection jest dostępna tutaj, ludzie, więc zobaczmy, o co tyle zamieszania.

5 najgorętszych stylów sezonu: Gogle narciarskie

Nastał nowy sezon sportów zimowych. narciarstwo, snowboard i inne sporty zimowe już na Ciebie czekają. Zdobywaj stoki, mając na sobie absolutnie najlepsze i nasze ulubione gogle narciarskie tego sezonu.

Międzynarodowy Dzień Kobiet: Bądź Kobietą

Drogie panie z całego świata, posłuchajcie! Czas na coroczną celebrację naszej potężnej kobiecości.

DYSKUSJA