17.11.2019 61839 wyświetleń 5 minut odczyt Przejdź do e-shopu

OCHRONA PRZED NIEBIESKIM ŚWIATŁEM - MIT CZY RZECZYWISTOŚĆ?

Niebieskie światło jest wokół nas od urodzenia, ale istnieje różnica w formie i jego intensywności. Inaczej oddziałuje na nas, jeśli pochodzi z naturalnego źródła, a inaczej, jeżeli pochodzi z monitorów i wyświetlaczy urządzeń cyfrowych. Dlatego ważne jest wyjaśnienie, czym jest niebieskie światło, jakie są konsekwencje jego nadmiernej ekspozycji i mu zapobiegać.

Co to jest niebieskie światło?

Niebieskie światło jest naturalną częścią naszego życia, dzięki niemu nasze ciało rozróżnia dzień i noc, produkuje i reguluje hormon snu melatoninę, wspiera lub osłabia czujność i naszą uwagę. Niektórzy z nas są narażeni na nadmierną ilość niebieskiego światła, która może być szkodliwa i niebezpieczna dla naszych oczu. Czy wiesz, jakie są źródła niebieskiego światła? Czytaj dalej.

ochrona przed niebieskim światłem eyerim ekspozycja na niebieskie światło okulary korekcyjne z ochroną przed niebieskim światłem cyfrowe uszkodzenie i ochrona przed niebieskim światłem

Niebieskie światło świeci na nas nie tylko ze źródeł naturalnych, ale przede wszystkim z urządzeń elektronicznych, takich jak nasze smartfony, monitory komputerów i tabletów lub telewizorów. Oczywiście różnica polega na tym, czy wpatrujesz się w monitor przez godzinę, czy cały dzień w pracy, ponieważ krótkie oglądanie telewizji lub krótka praca z urządzeniami elektronicznymi nie ma znacznego wpływu na wzrok.

Według raportu The Nielsen Total Audience Report: Q2 2017, typowy użytkownik spędził do 8 godzin i 58 minut na urządzeniu wyświetlającym w 2017 roku. Niektóre prace wymagają codziennej pracy z urządzeniami, jednak w czasie przerwy pracownicy ponownie spoglądają na ekrany smartfonów. W ten sposób oczy po prostu nie odpoczywają i są stale zestresowane.

ochrona przed niebieskim światłem eyerim ekspozycja na niebieskie światło nadmierna ekspozycja na niebieskie światło okulary korekcyjne z ochroną przed niebieskim światłem cyfrowe uszkodzenie i ochrona przed niebieskim światłem

Jak powstaje niebieskie światło? 

Urządzenia cyfrowe emitują określony rodzaj niebieskiego i fioletowego światła. Nadmierna ekspozycja kolorów o krótkiej długości fali może mieć negatywny wpływ i powodować szereg niedogodności zdrowotnych, które wyjaśnimy poniżej. Długotrwałe narażenie na niebieskie światło może uszkodzić oczy.

Tutaj więcej przykładów:
• Zespół suchego oka (pieczenie, swędzenie i kłucie w oku, problemy z mruganiem, zaburzenia widzenia, ale także nadmierne łzawienie)
• Problemy ze snem (brak snu lub słaby sen mogą prowadzić do innych powikłań, takich jak nadmierne zmęczenie, drażliwość, niestrawność, nieregularne bicie serca, depresja, problemy z koncentracją)
• Ból oka (ucisk w oczach, kłucie w oczach, problemy z mruganiem, pieczenie i zaczerwienienie oka)
• Bóle głowy (krótkotrwałe, ale także długotrwałe bóle głowy, pulsujący ból wokół skroni, napięcie szyi, czasem ból głowy prowadzi do nudności i wymiotów)
Zamglony wzrok (oczy mają trudności z ustawieniem ostrości na bliskich, ale także odległych obiektach, które wydają się rozmyte)

ochrona przed niebieskim światłem eyerim nadmierna ekspozycja na niebieskie światło niebieskie światło i jego oddziaływanie na nasze zdrowie cyfrowe uszkodzenie i ochrona przed niebieskim światłem okulary komputerowe okulary pc

Jak chronić się przed niebieskim światłem? 

Chcielibyśmy przedstawić kilka porad zapobiegawczych, które pomogą Ci uniknąć wyżej wymienionych problemów. Podczas pracy z urządzeniami cyfrowymi należy przestrzegać zasady 20-20-20. Według tej zasady powinieneś robić co najmniej 20-sekundową przerwę od patrzenia na wyświetlacz co 20 minut i popatrzeć się na obiekt oddalony o 20 metrów od ciebie. Oczy się rozluźnią, podobnie jak mózg, i będą mogły lepiej reagować.

Inne wskazówki, jak chronić się przed niebieskim światłem:
• Okulary korekcyjne z ochroną przed niebieskim światłem (specjalna warstwa, która jest dodawana do soczewek okularów)|
• Specjalne monitory komputerowe z technologią Low-blue light (technologia, która zmniejsza przenikanie światła niebieskiego oraz zmniejsza zmęczenie oczu i napięcie. Istnieje kilka marek, takich jak Samsung, BenQ lub Asus, które oferują technologię Low-blue light)
• Specjalna folia (przyczepiasz folię ochronną do urządzeń cyfrowych, aby zapobiec niebieskiemu światłu i aby chronić oczy)
• Aplikacje (które dostosowują jasność monitora w celu wyeliminowania niebieskiego światła, takie jak np. f.lux, redshift, iris. Aplikacje te mogą zniekształcać kolory, ale mogą być ustawione na wiele trybów w zależności od warunków, w których pracujesz).

Jak dodać warstwę ochronną niebieskiego światła do moich okularów?

W e-sklepie eyerim możesz dodać niebieską warstwę ochronną do wszystkich okularów korekcyjnych. Po prostu wybierz okulary, które lubisz i znajdź ulepszenia w tabeli dioptrii. Następnie zobaczysz kolejną tabelę, teraz z ulepszeniami - ochrona przed niebieskim światłem jest pierwsza, wybierz ją i proszę bardzo, Twoje okulary zostały ulepszone.

Filtr chroniący przed niebieskim światłem ma swoją specjalność - soczewki z tą technologią mają delikatny żółtawy odcień z niebieskim odbiciem na zewnętrznej części. Nie martw się, nie jest to żadna wada produkcyjna. Jest to część technologii, która dzięki takiej kolorystyce chroni Twoje oczy.

ochrona przed niebieskim światłem eyerim okulary korekcyjne z ochroną przed niebieskim światłem cyfrowe uszkodzenie i ochrona przed niebieskim światłem jak dodać warstwę ochronną przed niebieskim światłem do okularów korekcyjnych okulary komputerowe okulary pc

W tym artykule zdecydowanie nie chcieliśmy cię przestraszyć, a jedynie podkreślić problem, który czasem jest niedoceniany. Zadbaj o swój wzrok, nawet jeśli nie nosisz okularów korekcyjnych i zapewnij swoim oczom wystarczająco dużo odpoczynku. Jeśli nosisz okulary korekcyjne i pracujesz na co dzień z komputerem lub smartfonem, zalecamy dodanie warstwy ochronnej przed niebieskim światłem w celu ochrony wzroku - możesz z łatwością dodać filtr ochronny do dowolnych okularów korekcyjnych, nawet z kolekcji eyerim, gdzie znajdziesz okulary korekcyjne w fantastycznych cenach. Dbaj o swoje oczy, masz tylko jedną parę na całe życie.

Yassaman

Jestem jednym z założycieli eyerim, próbującym przetrwać w świecie marketingu. Zawsze przyjmuję rekomendacje dobrych książek, jeżdżę na wycieczki po całej Europie. Kiedyś zjadłam całą pieczeń wieprzową w mniej niż 30 minut, a ludziom, którzy nie potrafią poprawnie wymówić mojego imienia mówię, żeby nazywali mnie "Yass".

POWIĄZANE POSTY
Przewodnik blogerski po okularach przeciwsłonecznych: Trendy na lato 2018

Nowa pora roku, nowa moda. Poznaj największe trendy na lato według naszych dwóch ulubionych blogerek.

SEE IT IN PRIZM: KOLEKCJA OAKLEY 2019

Geniusz okularów sportowych Oakley przygotował nową kolekcję okularów przeciwsłonecznych. Modele są podzielone na trzy grupy - zobacz niewidzialne, zobacz możliwości i zobacz zabawę.

Uniknij stresu przed Świętami - Wybierz najlepszy prezent za pomocą wirtualnej rzeczywistości

Nie tak łatwo znaleźć prezenty dla bliskich osób. Nasze wirtualne lustro może Ci wybrać idealne okulary dla całej rodziny, unikając stresu przed Świętami.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.