21.2.2019 4347 wyświetleń 5 minut odczyt

3 wskazówki, dzięki którym kupisz doskonałe okulary korekcyjne dla dzieci online

Rozmiar, materiały, wytrzymałość, soczewki… To wszystko przyprawia o ból głowy podczas poszukiwania idealnych okularów dla siebie, prawda? Nawet bardziej, jeśli poszukujesz okularów dla swoich uroczych dzieci. Wiedz jednak, że cały ten chaos podczas zakupów okularów można łatwo zatrzymać! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka doskonałych i prostych wskazówek, dzięki którym z łatwością kupisz okulary dla dzieci. I to nowoczesne.

1. Okulary powinny być wytrzymałe i dokładnie pasować do twarzy.

Gdy zapytasz w Google „jak kupić okulary korekcyjne dla dzieci” każdy artykuł będzie podpowiadać Ci, że należy „unikać zakupu okularów online”. Uwierz nam: wcale tak nie musi być. To stwierdzenie może i było prawdziwe parę lat temu, ale zabieranie dziecka do optyka w 2019 roku po prostu nie ma sensu. Jest to wystarczająco kłopotliwe dla osób dorosłych, więc tylko pomyśl, ile stresu potrafi ono przysporzyć Twojemu dziecku!

Jak wybrać odpoiwednie okulary korekcyjny dla dziecka online?

Wystarczy Ci recepta na okulary korekcyjne od lekarza Twojego dziecka.
- Sfera
- Cylinder (nawet w przypadku najmniejszego astygmatyzmu)
- Oś
- Rozstaw źrenic

Jeśli na recepcie nie możesz znaleźć rozstawu źrenic (PD), z łatwością zmierzysz go w domu! Wystarczy Ci do tego taśma miernicza lub linijka. Wykonaj poniższe kroki:

1. Przyłóż jeden koniec przedmiotu pomiarowego pod/przy prawym oku, dokładnie pod źrenicą, a drugi koniec pod/przy lewym oku.
2. Wykonaj pomiar i podziel wynik przez 2. Załóżmy, że  zmierzona odległość między źrenicami Twojego dziecka wynosi 30 cm. Oznacza to, że rozstaw źrenicy jego prawego oka to 15 cm i lewego również 15 cm. Proste!

Wskazówka: Jeśli Twoje dziecko nie może skupić wzroku na jednym punkcie, przez co trudno zmierzyć Ci jego rozstaw źrenic, zapewnij mu dobrą zabawę! Na pewno w tym celu pomoże gra lub ciekawe zdjęcie. Zawody w tym, kto dłużej wytrzyma, patrząc w jedno miejsce, wraz z wygraną mogłyby być najlepszym pomysłem. No ale w eyerim nie wielu z nas jest rodzicami. Szkoda.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar okularów dla Twojego dziecka?

Wszystko zależy od wieku Twojej pociechy. Z myślą o dzieciach poniżej 2 roku tworzone są zazwyczaj specjalne oprawki z wytrzymałych okularów, w mniejszych rozmiarach i często z tasiemkami, które zakłada się wokół głowy, aby oprawki nie spadały z nosa.

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru okularów dla dzieci jest tak proste, jak znalezienie czapki w odpowiednim rozmiarze. Jeśli kupujesz mu większe czapki, podobnie będzie w przypadku okularów. I odwrotnie. Okulary dziecięce najczęściej mają soczewki o szerokości od 44 do 48 mm i długości mostka około 125 cm. Ogólnie mówiąc, dziecięcy rozmiar okularów odpowiada dzieciom pomiędzy 4 a 10 rokiem życia.

Jaki jest odpowiedni materiał okularów?

Wszyscy wiemy, że dzieci nawet w najmniejszym stopniu nie dbają o to, jak drogie czy łatwe do zniszczenia są niektóre rzeczy. Dlatego też musisz zadbać o to, że okulary, na które się decydujesz, wykonane są z solidnych materiałów. Elementy acetalowe, żelazne lub metalowe sprawdzą się doskonale, jeśli zależy Ci na czymś mocnym i trwałym! NIe zapomnij też o zawiasach sprężynowych, dzięki których okulary lepiej dopasują się do nieustannie rosnącej twarzy Twojego dziecka.

Z drugiej strony, wybór okularów przeciwsłonecznych dla dzieci w e-sklepie eyerim jest bardzo proste. Wybierz najlepsze okulary przeciwsłoneczne z kolekcji dziecięcej, odbierz je w swoim domu i pozwól dziecku przymierzyć je. Jeśli nie pasują mu, zwróć je do nas i zamów inny rozmiar lub model. A jeśli pasują, po prostu je zatrzymaj.

2. Niech noszenie okularów i dbanie o nie stanie się ZABAWĄ.

Po prostu zadbaj o to, aby Twoje dzieci same wybrały okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne (oczywiście, jeśli są świadome tego, co robią). Jeśli któreś z nich spodobają im się, łatwiej będzie im je nosić! Jeśli nosisz okulary korekcyjne na co dzień lub często zakładasz okulary przeciwsłoneczne, Twoim dzieciom również łatwiej będzie przekonać się do okularów  – w końcu dajesz im przykład. Możecie nawet dopasować swoje okulary! W e-sklepie eyerim znajdziesz wiele modeli dla  kobiet/mężczyzn i dzieci, które wyglądają dosłownie tak samo! Na przykład, te oprawki okularów korekcyjnych dla dorosłych i te dla dzieci Lub te okulary przeciwsłoneczne dla dorosłych i te dla dzieci.

Bądźmy jednak szczerzy. Dbanie i czyszczenie okularów to codzienny obowiązek. Jeśli jednak dokładnie wyjaśnisz dzieciom istotę okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych, nie powinno być to trudne. Okulary powinny znajdować się albo na twarzy Twojego dziecka, albo w etui - proste! Przynajmniej mamy taką nadzieję.

3. Nie zapominaj o tym, jak ważną rolę odgrywa roczne badanie.

Jeśli wzrok Twojego dziecka nie jest w 100% idealny, coroczna wizyta u okulisty jest koniecznością. Jego wzrok nie tylko z roku na rok może znacząco się pogorszyć, ale również okulary korekcyjne mogą wymagać aktualizacji bądź wymiany.

Zmień swoje okulary na eyerim, teraz jeszcze prościej...

3 Brilliant Tips for Buying Kids Prescription Glasses Online, Ray-Ban Prescription glasses frames

Wdrożyliśmy nowy proces zamawiania okularów korekcyjnych! Nieustannie pracujemy nad nim, aby był jeszcze lepszy i bardziej przejrzysty.

Jeszcze jedna uwaga na koniec – na pewno nie jesteśmy specjalistami z zakresu doradzania rodzicom. Wiemy jednak, co zrobić, aby codzienne czynności były przyjemne i ciekawe, nawet jeśli nie przebiegają zgodnie z planem. Tak samo wygląda to w przypadku dzieci, prawda? (No dobrze, nie zawsze). Możesz nam zaufać, że zakup okularów korekcyjnych dla dzieci online jest tak samo łatwe, jak zakup okularów dla dorosłych. W końcu mamy już 2019 rok, panie i panowie. Zdecydowanie lepiej spędzisz swój czas w gronie najbliższych osób, niż z przerażeniem szukając odpowiednich okularów dla swojego dziecka w okularniczych sklepach stacjonarnych. eyerim służy Ci pomocą. Zawsze.

Andrea

Jestem jednym ze współzałożycieli. Obszarem mojego działania jest tworzenie treści i media społecznościowe. Mam obsesję na punkcie flamingów i podróży. Zapisuję większość kreatywnych pomysłów, które przychodzą mi do głowy podczas długich wędrówek górskich, uwielbiam sztukę i fotografię.

POWIĄZANE POSTY
Eyes on KERBHOLZ

W tym miesiącu prezentujemy jedno z naszych nowych portfolio okularów firmy KERBHOLZ łączących jakość, zamiłowanie do natury i pasję. Odkryj z nami historię firmy KERBHOLZ!

Międzynarodowy Dzień Kobiet: Bądź Kobietą

Drogie panie z całego świata, posłuchajcie! Czas na coroczną celebrację naszej potężnej kobiecości.

Przewodnik blogerski po okularach przeciwsłonecznych: Trendy na lato 2018

Nowa pora roku, nowa moda. Poznaj największe trendy na lato według naszych dwóch ulubionych blogerek.

DYSKUSJA