14.9.2018 17763 wyświetleń 3 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Wskazówki eyerim: jak poprawić swój wzrok?

Na pewno często widzisz artykuły na temat tego, jak poprawić wzrok. Zazwyczaj mówią nam, żeby jeść dużo marchewek i nie wpatrywać się za długo w ekran komputera. Chociaż niektóre z tych oczywistych wskazówek na pewno się przydają, inne są tylko mitami, które mają na celu powstrzymać cię przed wizytą u lekarza. To dość pokręcone - dobrze o tym wiemy! Dlatego też jesteśmy tutaj, aby podzielić się z Tobą prawdziwymi radami.

Pozwól oczom odpocząć

Sprawdzone wskazówki eyerim na temat tego, jak poprawić wzrok i dbać o zdrowie oczuWiększość z nas dużo czasu spędza przed ekranem komputera lub telefonu, co na pewno dobrze nie wpływa na oczy. Nie oznacza to jednak, że wszyscy jesteśmy skazani na zagładę. Po prostu postaraj się ograniczyć korzystanie z urządzeń elektrycznych, gdy nie jest to konieczne - to znaczy, nie chwytaj od razu swojego telefonu po pracy i nie gap się w niego przez cały wieczór. Większość urządzeń elektronicznych ma również tak zwany „tryb nocny”, który ogólnie mniej szkodzi oczom. Utrzymuje optymalną jakość ekranu - nie za niską, aby nie mrużyć oczu, i nie za wysoką, aby niepotrzebnie się nie oślepiać. Co więcej, zadbaj też o przerwy podczas pracy, podczas których możesz trochę poćwiczyć swoje oczy: nieustanne patrzenie się w jeden punkt komputera na pewno szybko je zmęczy.

Spróbuj oczyścić swój umysł, odchylając głowę do tyłu i pozostając w tej pozycji z zamkniętymi oczami przez około 3-5 minut.

Następnie wybierz obiekt oddalony o 5-6 metrów od ciebie i skup na nim swój wzrok przez 20 sekund.

Co 50 minut spędzonych przed komputerem zrób sobie 10-minutową przerwę, aby Twoje oczy mogły odpocząć i uniknąć zmęczenia. Nawet tak proste ćwiczenia mają ogromny wpływ na Twój wzrok!

Twoja dieta ma znaczenie

Sprawdzone wskazówki eyerim na temat tego, jak poprawić wzrok i dbać o zdrowie oczu

Samo jedzenie większej ilości marchewek każdego dnia nie do końca pomoże ci poprawić wzrok, ale zwracanie uwagi na składniki odżywcze, których dostarczasz swojemu organizmowi, na pewno okaże się przydatne. Podobnie jak inne części twojego ciała, oczy również wykorzystują niektóre składniki odżywcze. Aby cieszyć się dobrym wzrokiem, zwracaj uwagę na to, aby dostarczać im odpowiednie ilości witamin A, C i E, a także cynku i miedzi. Aby chronić oczy przed słońcem, wzbogać dietę w przeciwutleniacze - dokładniej beta-karoten (występujący oczywiście w marchewkach, dyni i słodkich ziemniakach), zeaksantynę i luteinę.

Nie bój się okularów (przeciwsłonecznych)

Sprawdzone wskazówki eyerim na temat tego, jak poprawić wzrok i dbać o zdrowie oczu

Nie musimy chyba wspominać o konieczności regularnych wizyt kontrolnych u okulisty. Jeśli Twój lekarz powie ci, że potrzebujesz okularów korekcyjnych, posłuchaj go, a nie pożałujesz. Okulary lub soczewki korekcyjne mają na celu zwalczanie problemów spowodowanych zaburzeniami widzenia. Nie tylko będziesz lepiej widzieć, lecz również uchronisz swoje oczy przed ciągłym zmęczeniem - przez które twój wzrok pogorszyłby się jeszcze bardziej. Ogólnie mówiąc, nie należy ignorować żadnych problemów ze wzrokiem. Wręcz przeciwnie: jeśli zauważysz, że twój obraz przed oczami jest niewyraźny lub trafisz na inne problemy ze wzrokiem, najlepiej będzie, jeśli weźmiesz się za nie jak najszybciej.

W słoneczny dzień (nie tylko latem) nie zapominaj o okularach przeciwsłonecznych! W końcu są one po to, aby chronić twoje oczy przed negatywnym działaniem słońca i pomóc ci lepiej widzieć nawet w kontakcie z intensywnymi promieniami słonecznymi. Poważnie, mamy 2018 rok, na pewno znajdziesz wiele stylowych okularów przeciwsłonecznych i nie tylko, które doskonale będą ci pasować. Gdy już je wybierzesz, zawsze możesz traktować je jako świetny dodatek do modnych strojów! Zdrowo i stylowo? Jesteśmy na TAK!

Dbanie o oczy nie jest aż tak trudne, prawda? Nawet jeśli obecnie cieszysz się doskonałym wzrokiem, lepiej dmuchać na zimne - pamiętaj, aby od czasu do czasu pozwolić oczom na odpoczynek. Jeśli natomiast twój wzrok nie jest już tak idealny, jak kiedyś, nie ma co rozpaczać! Spójrz na stronę internetową eyerim i wybierz najlepsze dla siebie okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne, które ochronią twoje piękne oczy. Znajdziesz u nas okulary do każdego kształtu twarzy i okulary przeciwsłoneczne w każdym stylu - wybór należy do ciebie.

Alica

Jestem przedstawicielem obsługi klienta - jednym z najmłodszych członków rodziny eyerim. Mam dobry kontakt z ludźmi, lubię wchodzić z nimi w interakcje i dbam o klientów z całej Europy, aby codziennie widzieć uśmiechy na ich twarzach. Dużo śpiewam, mimo, że nie jestem w tym dobry i od pewnego czasu oszczędzam pieniądze, za które kupię malutką świnkę.

POWIĄZANE POSTY
Nosisz soczewki o wysokiej mocy? Wybierz wyższy indeks - soczewki będą cieńsze i okulary będą wyglądać lepiej.

Przy zakupie nowych okularów bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego indeksu soczewek. Obowiązuje zasada: im wyższy indeks, tym cieńsze soczewki, nawet jeśli wartość sfery soczewek wynosi ponad +/-2.

4 wskazówki, jak odpowiednio wybrać okulary do prowadzenia samochodu

Wiedziałaś/eś, że większość wypadków drogowych jest spowodowanych osłabionym widzeniem kierowcy? Dzięki odpowiednim okularom Twoja jazda będzie bezpieczniejsza oraz przyjemniejsza.

8 nawyków, które ochronią Twoje oczy przed starzeniem

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w roku 2050 połowa z nas będzie potrzebowała korekcji wzroku. Głównym tego powodem jest fakt, że dużo czasu spędzamy przed ekranami cyfrowymi. Te wskazówki ocalą Twój wzrok!

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.