2.5.2019 365474 wyświetleń 4 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Jak rozpoznać oryginalne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

Jeżeli chcesz kupić nową parę okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban albo już została ona przez Ciebie kupiona przez Internet, upewnij się, że mądrze wydajesz swoje pieniądze. Stosując poniższe zasady, zostaniesz ekspertem i od razu zauważysz podróbki okularów Ray Ban.

1 Jakość

Chwyć okulary Ray-Ban i przyjrzyj się im uważnie. Czy mają odpowiednią wagę? Czy są odpowiednio solidne? Wszystkie oryginalne produkty Ray-Ban są produkowane z materiałów najwyższej jakości, są trwałe i wycinane z oktanu celulozy w jednym kawałku. A jeśli chodzi o soczewki Ray-Ban, do produkcji większości modeli używa się doskonałego szkła.

Ale jeśli natkniesz się na jakiś inny materiał - spokojnie, bardzo prawdopodobne, że to nowszy projekt, a w przypadku nowszych projektów nie używa się wyłącznie soczewek szklanych.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

2 Pochodzenie

Wszystkie produkty firmy Ray-Ban powstają we Włoszech. Prawda? Co zaskakujące, nie wszystkie. Ludzie zwykle uważają, że napis „Wyprodukowano w Chinach" w odniesieniu do marki Ray-Ban to ostateczny znak, że jest to podróbka.

Jednakże, producent firmy Ray Ban, Luxottica ma fabryki zarówno w Chinach, jak i we Włoszech. Pomimo tego, że większa część produkowana jest we Włoszech, kilka modeli nadal produkuje się wyłącznie w Chinach lub zarówno w fabrykach włoskich jak i chińskich. Jednakże nie ma wątpliwości, że standardy jakościowe pozostają takie same.

3 Zawartość

A teraz przyjrzyjmy się zawartości. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban są sprzedawane w słynnym opakowaniu, o czym powinniście wiedzieć.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

Pudełko tekturowe: Srebrne, błyszczące pudełko z logo Ray-Ban. Jeżeli sprawdzisz z boku, powinna tam być etykieta z kodami kreskowymi - jest to dowód nabycia go od renomowanego sprzedawcy.

Futerał: Ray-Ban ma różne futerały dla różnych modeli, jednak większość z nich przypomina, również w dotyku, prawdziwą skórę. Każdy futerał Ray-Ban powinien również mieć błyszczący, złoty stempel z lewej strony z przodu, na którym jest napisane: „100% ochrony UV - okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban od Luxottica". W drodze wyjątku, w przypadku produktów Ray-Ban Junior, może się pojawić kolorowy woreczek tekstylny.

Ściereczka do czyszczenia: Nie zapomnij o markowej ściereczce do czyszczenia okularów Ray-Ban - zawsze jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i ma logo, którego często brakuje w przypadku podróbek.

Broszura: Jest dość dużo poradników, w których możemy przeczytać o autentyczności lub gwarancji.  Prawda jest taka, że ona nie istnieje. Opakowanie Ray-Ban zawsze zawiera małą broszurkę, w której są przedstawione obrazy promocyjne, charakterystyka produktu i zasady podsumowujące kwestię dbania o okulary. Jednakże, wspomniana broszurka to nie świadectwo autentyczności. Tak czy inaczej, zwracaj uwagę na różnego rodzaju błędy ortograficzne lub błędy o charakterze rzeczowym w broszurce - nie powinno ich być.

4 Logo Ray-Ban

1.    Oryginalne produkty Ray-Ban mają kilka miejsc, w których powinno znajdować się logo Ray-Ban. Jak widzisz na nagraniu z rozpakowywania eyerim poniżej, klasyczne i legendarne logo Ray-Ban zawsze jest obecne na soczewkach i zausznikach.

Jeśli nie znajdujesz go w tych miejscach, sprawdź politykę zwrotu sklepu, bo to na pewno podróbka. Przykro nam z tego powodu! (Wiesz jednak, że zawsze jednak możesz zajrzeć do sklepu eyerim online?).

Soczewki: Na większości produktów Ray-Ban napis 'RB' jest wytłoczony na lewej soczewce zaraz obok zawiasu. Jeżeli jesteś właścicielem wersji z polaryzacją, napis 'Ray-Ban P' powinien również być wygrawerowany w górnym roku prawej soczewki. Uważaj, jeżeli brakuje literki „P" - Twoje okulary albo są bez polaryzacji albo nie są oryginalne.

Produkty Ray-Ban mają również wysokiej jakości naklejkę z logo Ray-Ban, która przylega do soczewki na zasadzie statyczności. Wszelkie pozostałości kleju pod naklejką mogą oznaczać, że to podróbka.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

 

Noski: Metalowe okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban są zwykle wyposażone w przezroczyste noski, które opierają się na nosie. Ponownie, kombinacja liter „RB" jest wytłoczona pośrodku nosków.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: czarno-złote okulary Ray-Ban AVIATOR CLASSIC

5 Oprawki z zausznikami

Przy dokładnym obejrzeniu oprawek i zauszników po wewnętrznej stronie lewego zausznika można zauważyć informacje o produkcie - numer modelu i rozmiar. Niektóre modele takie jak Ray-Ban Wayfarer lub Ray-Ban Justin mają również znaczek „Ray-Ban" przymocowany do zauszników. Sprawdź znaczek - powinien on być mały i przypięty a nie przyklejony.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: czarne okulary Ray-Ban JUSTIN CLASSIC

Na początku zakup podróbek okularów przeciwsłonecznych może się wydawać dobrą okazją. Jednak, ostatecznie okazuje się, że nie jest to prawda. Gorsza jakość, kiepskie materiały - jest kilka powodów, dla których podróbki nie powinny być dla Ciebie atrakcyjne. Zachowaj ostrożność i odpowiednio dbaj o swoje oczy. I nigdy nie żałuj zainwestowania pieniędzy w dobrej jakości okulary. Sprawdź niesamowitą Kolekcję Ray-Ban w sklepie eyerim online już teraz i znajdź swoje ulubione okulary.

Branislav

Jestem współzałożycielem eyerim - na co dzień zajmuję się brandingiem i UX. Lubię połączenie sportu i filozofii - na moim biurku nadal leżą dwie albo trzy książki obok wejściówki na siłownię. Nie cierpię gołębi i nie noszę okularów, nawet jeśli powinienem.

POWIĄZANE POSTY
5 najgorętszych stylów sezonu: Gogle narciarskie

Nastał nowy sezon sportów zimowych. narciarstwo, snowboard i inne sporty zimowe już na Ciebie czekają. Zdobywaj stoki, mając na sobie absolutnie najlepsze i nasze ulubione gogle narciarskie tego sezonu.

Ray-Ban Kolekcja 2020: #ourtradition

Nowy rok, nowa kolekcja Ray-Ban! Ta nowa kolekcja jest wyjątkowa i skupia się na znaczeniu i sile tradycji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Uniknij stresu przed Świętami - Wybierz najlepszy prezent za pomocą wirtualnej rzeczywistości

Nie tak łatwo znaleźć prezenty dla bliskich osób. Nasze wirtualne lustro może Ci wybrać idealne okulary dla całej rodziny, unikając stresu przed Świętami.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.