22.11.2017 160365 wyświetleń 4 minut odczyt

Rozmiar ma znaczenie: Jak wybrać odpowiedni rozmiar okularów?

Branża optyczna online doświadczyła ostatnio ogromnego przełomu, a zakup okularów przez Internet nigdy nie był łatwiejszy. Sekret wyboru idealnie dopasowanych oprawek jest prosty: trzeba znać swój rozmiar. Oczywiście, rozumiemy, że idealne dopasowanie jest niezbędne, a jednocześnie stanowi spore wyzwanie. Przygotowaliśmy więc ten przewodnik po rozmiarach, który powinien odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze pytania, jakie do tej pory pojawiły się w Twojej głowie. Dowiedzmy się więcej o idealnie dopasowanych oprawkach, ich wymiarach i wskazówkach dotyczących samodzielnego pomiaru.

Zrozumienie wymiarów oprawek

Jest kilka wymiarów (podawanych w milimetrach), które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o okulary i ich rozmiar. Czym one są?

  
Szerokość soczewki to pozioma średnica soczewki w najszerszym punkcie. Optometryści najczęściej nazywają ją „rozmiarem oka”.

Wysokość soczewki to największa pionowa długość soczewki, którą często określa się jako „standardową”.  Pomimo niekorzystnego faktu, że niektóre marki różnie określają „standardową” wysokość, zazwyczaj wynosi ona około 32-38 milimetrów.

Szerokość mostka mierzy poziomo część okularów nad Twoim nosem między soczewkami, zwykle mieści się w zakresie 14-24 milimetrów.

Długość zausznika mierzy zausznik od zawiasów z przodu do zakończenia za Twoimi uszami, łącznie z zagięciem. Zazwyczaj mieści się w jednej z trzech norm - 135, 140 lub 145 milimetrów.

Jak znaleźć idealny rozmiar?

Wskazówka #1: Sprawdź rozmiar swoich obecnych oprawek


Unikniesz wielu wątpliwości, jeśli masz już parę okularów w swoim domu. Wystarczy, że przyjrzysz się ich wewnętrznej części. W większości przypadków znajdziesz tam kilka liczb, które wskażą Ci rozmiar Twoich oprawek. Powinny one wyglądać w ten sposób: 52 [] 22 145. Każda para okularów jest inna, a informacje na temat ich rozmiarów mogą znajdować się w innym miejscu - najczęściej jednak znajdziesz je po wewnętrznej stronie zausznika, mostka lub na zagięciu zausznika przy uchu. Co oznaczają te liczby? To proste. Jeżeli na swoich okularach znajdziesz napis 52, 22, 145, oznacza to, że Twoje okulary mają następujące wymiary:

• 52 mm - szerokość soczewki

• 22 mm - szerokość mostka

• 145 mm - długość zausznika

Gdy już sprawdzisz te wymiary, porównaj je z wymiarami wybranych przez siebie oprawek. Jeśli są podobne, wszystko jasne! Powinny Ci pasować.

Wskazówka #2: Samodzielnie zmierz swoje obecne oprawki


Jeśli na Twoich oprawkach nie ma nadrukowanych żadnych liczb, wiedz, że nie jest to jeszcze koniec świata. Możesz wykazać się swoimi umiejętnościami manualnymi! Wiesz już, jakie wymiary musisz znać, aby określić rozmiar oprawek, a to oznacza, że możesz łatwo zmierzyć je za pomocą linijki z podziałką na milimetry lub taśmy mierniczej. Zrób to, a znajdziesz się o krok bliżej, jeśli chodzi o wybór nowych, idealnie dopasowanych okularów. Hurra!

Wskazówka #3: Użyj karty kredytowej

Nie żartujemy. Szerokość karty kredytowej jest mniej więcej taka sama, jak szerokość soczewek w standardowym rozmiarze (określanym także jako rozmiar średni). Karta kredytowa może więc w tej sytuacji okazać się bardzo pomocnym przyborem.

  
Weź kartę kredytową, stań przed lustrem, przyłóż jeden róg karty na środku swojego nosa i przyjrzyj się miejscu, z którym styka się drugi róg. Jeśli karta kończy się przy zakończeniu Twojego oka, zdecyduj się na rozmiar standardowy (M). Jeśli wykracza poza Twoje oko, Twój rozmiar to mały (S). Jeśli natomiast nawet nie dosięga końca Twojego oka, Twój rozmiar to duży (L). To tyle. Szybko i łatwo.

Warto zaznaczyć, że większość osób ma standardowy rozmiar (M). Dlatego też wiele marek zawsze produkuje swoje okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne tylko w tym rozmiarze.

Wskazówka #4: Skorzystaj z wirtualnego lustra


Poza mierzeniem swoich okularów, skorzystaj też z wirtualnego lustra. Każda osoba ma inną twarz, jeśli chodzi o jej wielkość, kształt i inne cechy. Wirtualne lustro to świetny sposób na to, aby zobaczyć, jak dane okulary będą się prezentować i leżeć na Twojej twarzy. Możesz przymierzyć tysiące oprawek o różnych kształtach i w różnych kolorach, wszelakich typów i przeróżnych marek. Zafascynowani najnowszymi technologiami, musimy jednak przyznać, że tego typu przymiarki nie są wciąż dokładne, więc podczas korzystania z wirtualnych przymierzalni zalecamy wziąć pod uwagę różnicę 2-3 milimetrów.

Jaki jest idealny rozmiar? Jedno pytanie, a tak wiele sposób na uzyskanie odpowiedzi. Sprawdź swoje obecne oprawki, wykorzystaj umiejętności samodzielnego mierzenia, wyjmij kartę kredytową z portfela lub włącz kamerkę internetową i użyj wirtualnego lustra. W ten sposób już nigdy ponownie nie kupisz źle dopasowanych okularów! A skoro mowa o zakupach... W tym tygodniu będzie BLACK FRIDAY! Nie przegap naszych najlepszych okazji w tym sezonie i zaoszczędź fortunę. Sprawdź nasze oferty na Black Friday już teraz.

Alica

Jestem przedstawicielem obsługi klienta - jednym z najmłodszych członków rodziny eyerim. Mam dobry kontakt z ludźmi, lubię wchodzić z nimi w interakcje i dbam o klientów z całej Europy, aby codziennie widzieć uśmiechy na ich twarzach. Dużo śpiewam, mimo, że nie jestem w tym dobry i od pewnego czasu oszczędzam pieniądze, za które kupię malutką świnkę.

POWIĄZANE POSTY
Jak rozpoznać oryginalne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

Czy okulary Ray-Ban, które możesz znaleźć w sklepie eyerim online są oryginalne, czy może podrabiane? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć o tym i nie tylko.

Światowy Dzień Wzroku

Nadchodzi ten dzień w roku, kiedy na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Wzroku. Dołącz do nas i poznaj interesujące fakty na temat tego, jak widzą ludzie na całym świecie.

Wirtualna przymiarka - okiem Twojej kamery

Zakupy na eyerim nigdy nie były łatwiejsze! Przymierz tysiące okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych nie wychodząc z domu. Odkryj wirtualną przymierzalnię!

DYSKUSJA