14.8.2020 3589 wyświetleń 2 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Jak odróżnić oryginalne okulary marki Fendi

Korzenie włoskiej marki Fendi sięgają do Rzymu do roku 1925. Fendi jest luksusową marką mody oraz akcesoriów skórzanych, która w swojej ofercie posiada również kolekcję okularów. Nazwa marki pochodzi od nazwiska jej założyczieli - Adele oraz Edoarda. Wiedziałaś/eś, że logo marki Fendi zostało zaprojektowane przez Karla Lagerfelda, który wówczas był młodym niemieckim karykaturzystą mieszkającym w Paryżu? Pierwsze okulary przeciwsłoneczne Fendi ujrzały światło dzienne w roku 1980, po dziesiątkach lat istnienia tej marki na rynku mody.

Okulary przeciwsłoneczne marki Fendi nie boją się wyróżniać z tłumu. Wszystkie modele - ekstrawaganckie z odważnymi oprawkami czy eleganckie i ponadczasowe - są rozpoznawalne i na pewno skupiają na sobie uwagę. Ale jak odróżnić oryginalne okulary Fendi od ich podróbek? Czytaj dalej.

OPAKOWANIE

Najnowsze okulary przeciwsłoneczne marki Fendi są pakowane w oryginalne markowe pudełko. Logo oraz użyta na nim czcionka muszą zgadzać się z tymi używanymi przez markę Fendi. Jednak przy niektórych starszych modelach ich opakowanie może nieco różnić się stylem czy kolorem.

Do oryginalnych okularów przeciwsłonecznych Fendi jest w opakowaniu załączony certyfikat potwierdzający ich oryginalność oraz gwarancję. Ten certyfikat powinien znajdować się w kopercie jak kartka. Na jednej stronie kartki powinno być widoczne logo Fendi. Jakiekolwiek błędy w spacjach czy wyrównaniu tekstu wskazują na to, że nie chodzi o oryginalny produkt. Druga strona kartki powinna zawierać hologram Fendi, który zmienia kolory z ciemnych na jasne i składa się z małych logo Fendi ułożonych w kółko.

fendi, okulary fendi, jak odróżnić oryginalne fendi, opakowanie fendi, eyerim, okulary przeciwsłoneczne, eyerim blog

Etui musi zawierać logo (które oczywiście powinno zgadzać się ze wszystkimi innymi widocznymi na produkcie czy jego opakowaniu). Warto zwrócić uwagę również na jakość szwów, które powinny być równe i precyzyjne.

Każde opakowanie zawiera ściereczkę czyszczącą również z logo marki Fendi.

fendi, okulary fendi, jak odróżnić oryginalne fendi, zauszniki, eyerim, okulary przeciwsłoneczne, eyerim blog

NAZWA ORAZ OZNACZENIA

Zwróć uwagę na wewnętrzne części okularów - sprawdź poprawność napisu Fendi i zobacz, czy na okularach znajduje się napis “Made in Italy”. Wszystkie oryginalne okulary Fendi powinny na prawym zauszniku posiadać znak CE (skrót potwierdzający zgodność produktu z dyrektywami Unii Europejskiej). Na zewnętrznej części zauszników każdy model powinien posiadać dużymi literami napisaną nazwę marki - Fendi.

fendi, okulary fendi, jak odróżnić oryginalne fendi, noski, eyerim, okulary przeciwsłoneczne, eyerim blog

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie nosków. Jeśli wybrany przez Ciebie model posiada noski, na ich środkowej metalowej części powinno znajdować się wygrawerowane logo Fendi.

fendi, okulary fendi, jak odróżnić oryginalne fendi, numer modelu fendi, eyerim, okulary przeciwsłoneczne, eyerim blog

NUMER MODELU

Na lewym zauszniku powinien znajdować się numer modelu zaczynający się literą F. Ten numer zawiera również informacje dotyczące rozmiaru oprawek oraz soczewek.

fendi, okulary fendi, jak odróżnić oryginalne fendi, zawiasy, eyerim, okulary przeciwsłoneczne, eyerim blog

WAGA ORAZ ZAWIASY

Oryginalne okulary Fendi są produkowane z bardzo lekkich materiałów, z tego powodu powinny być lżejsze niż ich podróbki, które są wytwarzane z klasycznego plastiku. Ostatnim krokiem powinno być dokładnie sprawdzenie zawiasów - podróbki nie mają zawiasów metalowych i posiadają śrubki mocujące je do oprawek. Sprawdź ich mechanizm - ruch zawiasów powinien być płynny, bez zacinania się. Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie trzymasz w rękach podróbkę.

Pamiętaj, że ten artykuł nie gwarantuje Ci oryginalność i marka Fendi może w dowolnym momencie dokonać zmian w procesach produkcji. Dołożymy jednak wszelkich starań, żeby aktualizować nasze artykuły zgodnie z jakimikolwiek zmianami tak, żebyś był(a) zawsze o wszystkim informowana/y! eyerim jest autoryzowanym sprzedawcą wszystkich marek Luxottica oraz Safilo, dlatego nie musisz martwić się oryginalnością sprzedawanych u nas produktów. Zobacz naszą kolekcję Fendi w e-shopie eyerim i wypróbuj modele przy pomocy Magic Mirror.

 

Yassaman

Jestem jednym z założycieli eyerim, próbującym przetrwać w świecie marketingu. Zawsze przyjmuję rekomendacje dobrych książek, jeżdżę na wycieczki po całej Europie. Kiedyś zjadłam całą pieczeń wieprzową w mniej niż 30 minut, a ludziom, którzy nie potrafią poprawnie wymówić mojego imienia mówię, żeby nazywali mnie "Yass".

POWIĄZANE POSTY
Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zwrot okularów

Zanim zdecydujesz się na zwrot Twojego zamówienia, zapoznaj się, proszę, z poniższymi poradami, które mogą oszczędzić Twój czas.

Jak poprawnie czyścić okulary? Rękawy, chusteczki czy alkohol mogą je uszkodzić!

Nowe okulary z odpowiednią starannością czyścimy zazwyczaj tylko podczas pierwszych tygodni po ich zakupie. Stopniowo jednak ich pielęgnacja sprowadza się do czyszczenia ich rękawem, chusteczkami papierowymi czy nawet chusteczkami nawilżanymi z dodatkiem alkoholu. Profesjonalni optometryści czyszczą swoje okulary inaczej. Jeśli zrobisz to tak samo, żywotność swoich okularów możesz wydłużyć nawet o kilka lat.

Czym jest EYESHAKER? 3 powody, dla których musisz go mieć!

Męczy Cię już czyszczenie okularów wewnętrzną stroną swojej koszulki? Dobrze Cię rozumiemy. Najwyższy czas spróbować czegoś nowego!

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.