20.4.2018 15237 wyświetleń 2 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Przygotuj się na słoneczne dni – 4 proste wskazówki, jak NIE wybierać okularów przeciwsłonecznych

Gdy wychodzi słońce, nagle przypominamy sobie o wszystkim, czego brakowało nam w ciągu ostatnich miesięcy - o ładnej opaleniźnie, lekkich i nowych ubraniach oraz dobrej jakości okularach przeciwsłonecznych, które chroniłyby nasze oczy. Oto niektóre z najpopularniejszych mitów na temat okularów przeciwsłonecznych, które zalały internet. Unikaj ich podczas zakupów.

Mit #1: „Im bardziej przebojowe, tym lepsze.”

Niepowtarzalne okulary przeciwsłoneczne Miu Miu o jasnoszarym kolorze z szarymi soczewkami

Nieprawda.

Świetnie, gdy znajdziesz okulary przeciwsłoneczne, które sprawią, że będziesz wyglądać bajecznie i jednocześnie zgodnie z najnowszymi trendami w modzie. Pamiętaj jednak, że okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze okularów przeciwsłonecznych na lato powinna być doskonała ochrona UV. Ochrona delikatnych oczu za pomocą pary okularów przeciwsłonecznych jest dziś o wiele bardziej stylowa! W sklepie internetowym eyerim mamy coś dla Ciebie - sprawdź kolekcję 2018, w której z łatwością znajdziesz modne okulary przeciwsłoneczne z doskonałą ochroną UV.

Mit #2: “Designerskie okulary przeciwsłoneczne są drogie bez powodu.”

Okrłągłe okulary przeciwsłoneczne oversize Chloe CE120S 724 ze złotymi/przezroczystymi i brzoskwiniowymi oprawkami oraz szarymi soczewkami

Nieprawda.

Designerskie okulary przeciwsłoneczne wysokiej jakości przechodzą rygorystyczne testy podczas produkcji i wprowadzania na rynek mody. Tego typu okulary przeciwsłoneczne, takie jak Dior, Gucci czy Prada, zwykle mają mocniejszą, cięższą ramę, abyśmy nie zgubili ich na letnim festiwalu i aby służyły nam przez co najmniej kilka lat. Oczywiście, nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne znanych marek zapewniają niesamowitą ochronę przed promieniowaniem UV i UVB, ale dzięki stronie internetowej eyerim możesz łatwo znaleźć te najlepsze, po prostu zapoznając się z opisami poszczególnych okularów przeciwsłonecznych.

Mit #3: “Lepsze jakiekolwiek niż żadne.”

Różowe okulary przeciwsłoneczne Miu Miu

Nieprawda.

Wiele osób, chcąc zapewnić trochę ochrony swoim oczom, wybiera okulary przeciwsłoneczne ze względu na ich wygląd lub nawet bez jakiegokolwiek powodu. To na pewno nie jest dobry pomysł! Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że noszenie “tanich” okularów przeciwsłonecznych jest o wiele gorsze niż ich brak. Jeśli okulary przeciwsłoneczne są “wystarczająco ciemne na słoneczne dni", ale nie zapewniają ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB, mogą być bardzo niebezpieczne dla Twoich oczu - powodują rozszerzenie źrenic, przez co Twoje oczy stają się narażone na więcej niebezpiecznych promieni słonecznych. Nie tak powinno być. Sprawdź polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne, które świetnie sprawdzą się podczas szalonych słonecznych dni!

Mit #4: “Rozmiar nie ma znaczenia.”

Okrłągłe okulary przeciwsłoneczne oversize Chloe CE120S 724 ze złotymi/przezroczystymi i brzoskwiniowymi oprawkami oraz szarymi soczewkami

Nieprawda. (Przynajmniej jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne)

Okulary przeciwsłoneczne z większymi soczewkami są, zdaniem wielu okulistów, po prostu lepsze. Te, na które się zdecydujesz, nie muszą być ogromne, jeśli nie darzysz ich wielką miłością. Po prostu powinny być większe od Twoich oczu i dobrze zakrywać powieki. Wiemy, że mniejsze, filigranowe okulary przeciwsłoneczne są w tym sezonie wyjątkowo modne, więc może to właśnie na nie ostatecznie się zdecydujesz. Po prostu uważaj, aby odpowiednio zakryły Twoje piękne oczy.

Teraz, gdy już wiesz, czego koniecznie unikać, kupując nowe okulary przeciwsłoneczne, możesz przejść na stronę internetową eyerim i znaleźć swoje wymarzone, doskonale chroniące oczy okulary przeciwsłoneczne. Powodzenia!

Andrea

Jestem jednym ze współzałożycieli. Obszarem mojego działania jest tworzenie treści i media społecznościowe. Mam obsesję na punkcie flamingów i podróży. Zapisuję większość kreatywnych pomysłów, które przychodzą mi do głowy podczas długich wędrówek górskich, uwielbiam sztukę i fotografię.

POWIĄZANE POSTY
Go. Explore. See.: Santorini

Oto listopadowy odcinek naszej serii wideo. Go. Explore.See., w którym zabierzemy Cię na zapierające dech w piersiach plaże magicznej wyspy Santorini.

eyerim collection: Twoje nowe ulubione okulary korekcyjne

eyerim wymyślił nową kolekcję wysokiej jakości, niedrogich okularów korekcyjnych. eyerim collection jest dostępna tutaj, ludzie, więc zobaczmy, o co tyle zamieszania.

Polaroid 2020 - SEE BEYOND

Wiosna 2020 jest już w pełni, najwyższy czas przygotować się na najnowszą kolekcję marki Polaroid!

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.