21.7.2020 6270 wyświetleń 3 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Wszystko, co trzeba wiedzieć o soczewkach korekcyjnych

Właśnie wracasz z wizyty u Twojego okulisty, który przepisał Ci okulary. Jeśli zastanawiasz się, gdzie je zamówić, przeczytaj o zaletach zakupu okularów korekcyjnych online.

Jeśli zdecydowałaś/eś się na zakup online, gratulujemy dobrego wyboru! Nie musisz mieć obaw, zakup okularów online jest naprawdę prosty, wystarczy wybrać oprawki oraz wypełnić dane dotyczące Twojej wady wzroku. Nasi agenci Działu Obsługi Klienta chętnie pomogą Ci z wprowadzeniem danych, jak również doradzą przy wyborze odpowiednich oprawek.

Wybrałam/em oprawki, co teraz?

Teraz nadszedł czas zająć się wyborem soczewek korekcyjnych. W eyerim możesz wybrać spośród trzech możliwości:

soczewki jednoogniskowe (odpowiednie do korekcji krótkowzroczności lub dalekowzroczności)
soczewki multifokalne/progresywne (korygują jednocześnie dwie wady wzroku, krótkowzroczność oraz dalekowzroczność w jednych okularach. Pozwalają Ci widzieć ostro na wszystkie odległości. Ten rodzaj soczewek jest na ten moment dostępny wyłącznie w przypadku modeli oprawek pochodzących z eyerim collection)
soczewki "zerówki" (soczewki służące jako modny dodatek, nie służą do korekcji wzroku)

eyerim collection model ANDREA, okulary korekcyjne, zakupy online, eyerim blog

W następnym kroku należy wprowadzić w odpowiednie pola dane z Twojej recepty (wartości dotyczące sfery, cylindra oraz jego osi) oraz wartość rozstawu źrenic (PD). Może się zdarzyć, że na Twojej recepcie brakuje wspomnianej wcześniej wartości rozstawu źrenic, ale nie martw się, tutaj znajdziesz instrukcję, jak zmierzyć Twoje PD w domu.

Warstwy ulepszające do soczewek

W eyerim oferujemy wyłącznie soczewki najwyższej jakości. Posiadają warstwę hydrofobową, są odporne na zabrudzenia oraz zarysowania, posiadają warstwę antyrefleksyjną oraz 100% filtr UV. W przypadku modeli z eyerim collection, na podstawie wprowadzonych parametrów soczewek korekcyjnych oraz wybranego rodzaju oprawek wybierzemy dla Ciebie najbardziej odpowiednią grubość (indeks) soczewek. W przypadku designerskich modeli oprawek indeks soczewek wybierasz samodzielnie. Oferujemy Ci również możliwość dodania do soczewek różnego rodzaju warstw ulepszających.

okulary korekcyjne Versace, eyerim, zakupy online, eyerim blog, okulary kobiece, okulary męskie

Możesz do soczewek wybrać na przykład dodatkową warstwę ochronną przed niebieskim światłem. Ta warstwa chroni Twoje oczy przed szkodliwym działaniem ekranów cyfrowych - smartfonów, komputerów czy telewizorów. Niebieskie światło może powodować bóle głowy oraz oczu, rozmazane widzenie czy trudności ze snem. Jeśli należysz do szczęściarzy, którzy nie potrzebują okularów korekcyjnych, ale codziennie pracujesz przed komputerem, możesz wybrać opcję soczewek "zerówek" i dodać do nich tę warstwę ochronną.

Jeśli dużo czasu spędzasz na zewnątrz, dobrym wyborem dla Ciebie mogą okazać się przeciwsłoneczne soczewki korekcyjne. Ten rodzaj soczewek łączy w sobie dwie cechy: korekcję wzroku oraz jego ochronę przed promieniami UV. Ten rodzaj soczewek jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, brązowej oraz zielonej.

Wiele osób może sobie mylić soczewki przeciwsłoneczne z soczewkami fotochromowymi. Soczewki fotochromowe są samozabarwiające się, ich poziom przyciemnienia jest zależny od warunków panujących w otoczeniu: w słonecznych warunkach ciemnieją, w pomieszczeniach znów stają się całkowicie bezbarwnymi. Ten rodzaj soczewek jest odpowiedni dla osób, dla których ciągłe zmienianie okularów korekcyjnych na przeciwsłoneczne jest męczące i uciążliwe. 

W naszej ofercie znajdują się również soczewki polaryzacyjne, które zapewniają ochronę przed oślepiającymi odblaskami odbijającymi się od takich powierzchni jak droga, woda czy nawet śnieg. Okulary (czy soczewki) polaryzacyjne są idealnym wyborem dla sportowców czy kierowców. Są dostępne w trzech kolorach - szarym, brązowym oraz zielonym.

polaryzacyjne okulary korekcyjne, polaryzacja, eyerim, okulary korekcyjne, zakupy online, eyerim blog

Jako ostatnią opcję, dostępną w przypadku modeli z eyerim collection, pozwól nam przedstawić soczewki lustrzane. Stylowe okulary korekcyjne? Nie ma problemu. Dodaj do soczewek warstwę lustrzaną i chroń swoje oczy - dzięki niej soczewki są ciemniejsze i odbijają większą ilość światła. Soczewki lustrzane są dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych: srebrnej, złotej, zielonej, niebieskiej oraz czerwonej.

Nie spiesz się podczas wyboru swoich okularów korekcyjnych. Przecież chodzi przede wszystkim o Twój zdrowy wzrok. Soczewki powinny być najwyższej jakości, żeby mogły zapewnić Ci odpowiednią korekcję oraz ochronę wzroku - takie właśnie soczewki znajdziesz w naszym eyerim e-shopie. I nieważne czy zdecydujesz się na designerskie oprawki, czy jeden z cenowo dostępniejszych modeli z naszej własnej eyerim collection.

 

Branislav

Jestem współzałożycielem eyerim - na co dzień zajmuję się brandingiem i UX. Lubię połączenie sportu i filozofii - na moim biurku nadal leżą dwie albo trzy książki obok wejściówki na siłownię. Nie cierpię gołębi i nie noszę okularów, nawet jeśli powinienem.

POWIĄZANE POSTY
Korzyści z zakupu okularów korekcyjnych przez Internet

Czy uważasz, że kupowanie okularów przez Internet to zbyt duży problem? My mamy inne zdanie. I Ty zmienisz swoje. Czytaj dalej.

5 powodów, dla których warto kupić okulary korekcyjne online

Jeśli masz wątpliwości dotyczące zakupu okularów przez Internet, zapoznaj się z poniższymi pięcioma powodami, dla których warto wybrać taką opcję. Może Cię przekonają!

4 powody, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne zimą

O tej porze roku raczej nie ma co liczyć na wiele słonecznych dni, ale gdy już nastaną, mogą być nieco za intensywne dla Twoich delikatnych oczu. Dbaj o swój wzrok podczas każdego zimowego dnia! Dowiedz się, dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że nie są one potrzebne.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.